Η αποστολή ταξίδεψε στις Σέρρες με ναυλωμένο λεωφορείο.

Ο σκόρερ της Σαλαμίνας Μποζίδης Αχιλλέας
Το γήπεδο θύμιζε λίμνη.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Στον  πρώτο αγώνα μπαράζ για την παραμονή στη Β'ερασιτεχνική κατηγορία, η Σαλαμίνα
''κατάφερε''να χάσει το παιχνίδι που έγινε σε γήπεδο των Σερρών με πρώτο αντίπαλο την ομάδα του Αρη Μαυροθάλασσας.
Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά με κερδισμένο πέναλτι απο τον Βασίλη Καραγεωργιάδη που το μετέτρεψε σε γκολ ο Αχιλλέας Μποζίδης κάνοντας το 1-0.
Η Μαυροθάλασσα ισοφάρισε στο 10' και αμέσως μετά ο Μποζίδης με σούτ έκανε το 2-1 Το πρώτο ημίχρονο ήταν μονόλογος για τη Σαλαμίνα μιας και οι χαμένες ευκαιρίες ήταν απίστευτες με μοιραίο ποδοσφαιριστή τον Γιάννη Μπιτζανέρη.

Ξεκινώντα το δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ναυάγιο για το Γόνιμο μιας και τίποτα δεν θύμιζε το πρώτο 45λέπτο. 2-2 3-2 και στο τέλος έγινε ο 4-2.
Διακριθέντες μόνο για το πρώτο μέρος ήταν ο σκόρερ Μποζίδης Αχιλλέας,ο Ταουκτσής Άκης και ο πλέον μάχητής αρχηγός Καραγεωργιάδης Βασίλης.